X

وبلاگ

14

آنتی بادی ها و فواید آن ها

محققان دانشگاه استنفورد آمریکا می گویند:آنتی بادی ها می توانند سرطان پیشرفته را ریشه کن و از بین ببرند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد در یک مطالعه متوجه شدند که آنتی بادی ها ، تومورهای سرطانی را ریشه کن می کنند.

مطالعه محققان این امید را به وجود آورده است که می توان به سیستم ایمنی بدن آموزش داد تا به ملانوم (نوعی سرطان پوست)، سرطان لوزالمعده، سینه و ریه حمله کند.

محققان معتقدند، این آنتی بادی ها که در آزمایشگاه مهندسی شده اند نه تنها می تواند تومورهای اولیه را از بین ببرد، بلکه متازتازهایی که در سراسر بدن گسترش یافته اند را نیز برطرف می سازد.

نحوه عملکرد آنتی بادی ها

محققان در این مطالعه، آنتی بادی هایی را که در برابر سرطان مقاوم بودند از بدن موش جدا کرده و سپس آن را به همراه مواد شیمیایی که سبب فعال شدن سلول های هشدار می شوند به موش های سرطانی تزریق کردند. این موش ها یک واکنش ایمنی نشان دادند و برای بیش از یکسال از سرطان رهایی یافتند.

ادگار انگلمن نویسنده ارشد این تحقیق، گفت:قدرت این تزریق چشمگیر است؛ زیرا در حقیقت می توان ریشه کن کردن تومور را مشاهده کرد.

وی ادامه داد:این رویکرد با سایر درمان های بالقوه که برای سرطان های خاص بکار می رود متفاوت است زیرا می تواند طیف گسترده ای از تومورهای سخت را هدف قرار دهد.

محققان می گویند:این روش از همان مکانیزمی استفاده می کند که بدن حیوانات، عضو پیوندی را پس می زند؛ در هر دو مورد، آنتی بادی ها سیستم ایمنی را به کار می اندازند.

آنتی بادی ها خود را به پروتیین های بافت خارجی که در این مورد تومور است می چسبانند و از طریق استفاده از سلول های هشدار که همانا سلول های Tهستند، همانند سیستم ایمنی عمل می کنند. زمانیکه سلول های T با بافت خارجی در تماس قرار می گیرد به آن حمله کرده و آن را از بین می برند.

نظر ها

جایینو
شنبه, 21 اردیبهشت,1398 10:42 ق.ظ
از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت